• Čeština
  • English

Kalendář akcí

  • 25.11.2017 - Milonga mezi hvězdami
    Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 522/2, Brno, Česko

  • 06.01.2018 - Milonga v Místogalerii
    Kounicova 23, Brno

kalendář

Popis kurzů

kurzy které nabízíme jsou rozděleny do čtyř úrovní. Vybrat si můžete podle svých tanečních znalostí:

Kurz pro začátečníky (LEVEL 1)

Tento kurz je určen všem, kteří nemají předchozí zkušenost s argentinským tangem nebo tancem vůbec, případně si chtějí zopakovat základní principy charakteristické pro tango. Během kurzu pro začátečníky se naučíte základní principy vedení a následování, objetí (taneční držení), společnému pohybu páru v chůzi, při změně směrů a točení. Kurz trvá cca. 10 - 12 týdnů a skládá se ze 90-ti minutového semináře každý týden. Další možností, jak rozšířit své zkušenosti, je navštěvování praktik, milong nebo různých víkendových seminářů, které v Brně probíhají (viz. Milongy, Události).

Kurz pro mírně pokročilé (LEVEL 2)

Navazující kurz na kurz pro začátečníky. Kurz je určen pro všechny, co již mají za sebou kurz pro začátečníky nebo nějaký čas netancovali a chtějí se k tangu opět vrátit. Zopakujeme a prohloubíme základní principy tanga a komunikaci v páru. Naučíme se nové taneční prvky, budeme se věnovat také základům Milongy a Valsu.
Potřebné zkušenosti: vedení/následování do hudby v základní rytmizaci, ochos atrás/adelante (osmička vzad/vpřed), základní změny směru. Tancujete alespoň 2-3 měsíce, tanci se věnujete alespoň 1x týdně.

Kurz pro středně pokročilé (LEVEL 3)

V tomto kurzu budeme rozvíjet práci s hudbou, věnovat se technikám improvizace a učit se složitější prvky.
Potřebné zkušenosti: pro tuto úrověň je potřeba mít zvládnutou techniku giros, ochos (atrás, adelante, cortado) a schopnost tančit v různých rytmizacích, tančíte plynule bez zastavování. Schopnost alespoň základního pohybu v milonze.

Kurz pro pokročilé (LEVEL 4)

v této úrovni kurzu rozvíjíme složité techniky tance především se společnou osou v páru nebo naopak mimo osu obou tanečníků (colgadas). Seznamujeme se s různými styly tance (salon, milonguero, nuevo)
Potřebné zkušenosti: Znalost přechozích úrovní + boleos, ganchos, volcadas. Schopnost tancovat v různých rytmizacích, citlivého vedení partnerky bez ztráty rovnováhy.

Volné tréninky / Asistovaná praktika

Praktika jsou skvělou příležitostí procvičit si taneční principy a prvky, třeba právě ty které se učíte nebo si můžete přijít s jen zatancovat.
Na asistovaných praktikách vám je pro vaše dotazy k dispozici některý z lektorů.

Tango experiment

Tango experiment je forma krátkých seminářů kde si vyzkoušíme a procvičíme zakládní principy tance formou her a cvičení.

Zasílání novinek

Chcete být informováni o tangovém dění v Brně, vyplňte svůj e-mail:


Poslední obrázky v galerii

Kurzy tangueros.czPlatát festivaluProgram festivalu argentinské kultury BRNO 201613567119_300125496992419_1100101781808835728_n.jpg

Kontakty

tel.: +420 777 567 446
kontaktní formulář

tangueros QRcode contact