• Čeština
  • English

Kalendář akcí

  • 25.11.2017 - Milonga mezi hvězdami
    Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 522/2, Brno, Česko

  • 06.01.2018 - Milonga v Místogalerii
    Kounicova 23, Brno

kalendář

Lektoři

Lektoři, se kterými se můžete setkat na našich kurzech a seminářích

David Lang

David

Tancování obecně jsem se začal věnovat kolem 14-ti let. Pak přišly taneční, kde jsem nakonec vydržel něco přes deset let a pomáhal jsem s výukou. Během toho jsem prošel společenským tancem, vyzkoušel řadu tanečních stylů od flamenca, přes moderní tanec po historické tance, ale stále jsem pokukoval po argentinském tangu, na které pořád nebyl čas. Až v roce 2005 jsem se začal učit u Marka Štefana v Praze. Již po základních kurzech jsem měl to štěstí a zatančil si v jednom divadelním představení v Praze. Od roku 2009 vyučuji tango a během toho stále jezdím na semináře a festivaly v ČR a zahraničí.

Lubomír Vojtíšek

 Luboš

Tanci v různých formách věnuji od roku 1996. S argentinským tangem jsem se poprvé setkal v některých plesových choreografiích, se kterými jsme vystupovali v taneční škole Danza Brno pod vedením manželů Jančových. Se skutečným argentinským tangem jsem se však poprvé setkal v roce 2005 v Praze. Do světa tanga mě uvedli výborní tanečníci a lektoři Marek Štefan a Radka Šulcová. Během let jsem sbíral zkušenosti na mnoha festivalech, seminářích a workshopech domácích i světových lektorů a tanečníků. Největší školou a inspirací však pro mě je objetí tanečních parneterek, se kterými se potkávám na milongách po celém světě. Postupně k mým aktivitám přibylo organizování milong, workshopů a seminářů a nakonec i vyučování argentinského tanga.

Yordan Palpurin

I started dancing Argentinean tango only few years ago somewhere in 2013 but felt tango as a continuation of my journey towards freedom of expression. After 18 years spent in training and teaching martial arts, I could claim that tango shares a lot with martial arts. Both require culture of movement, work with the body “center”and build upon the connection with the partner. And this is what I am trying to teach.
Unlike martial arts, tango gives me the  freedom of sharing my passion for dancing with another person. In the end, we are all made of water, and music is simply waves of energy which travel through us. If I am to describe my personal style, I would call it street-lazy-soul tango.

Martin Černý

 

 

 

Brzy doplníme další informace...

Eva Zachová

Eva

Eva se začala tangu věnovat před pár lety. Hned od počátku velmi intenzivně navštěvuje festivaly a milongy v zahraničí.
S Evou se můžete setkat na kurzech pro začátečníky a pokročilé.

Salza Palpurina

Salza

 

 

Brzy doplníme další informace...

Yara Omran

Yara

začala s latinoamerickými tanci v roce 2009, další
rok prošla školením u argentinských učitelů tanga Omara a Moniky Ocampových. Účastnila se Týdne tanga v řadě syrských měst; v současné době učí dámskou techniku tanga v Brně. V roce 2015 jste měli možnost ji potkat na vystoupení v Janáčkově divadle v Brně spolu s Filharmonií Brno.
 

Dříve s námi spolupracovali...

 

Markéta Růžičková

Markéta

V součané době můžete Markétu potkat na různých vystoupeních společně s hudební kapelou Escualo Kvintet. V roce 2015 např. na Hudebním festivale v Českém Krumlově

Markéta se věnuje tanci obecně od mala, začínala baletem, společenským tancem a k Argentinskému Tangu se dostala stejně jako Tom v roce 2009.
Spoluzakládala taneční uskupenení tangueros.cz. Má za sebou veliký počet seminářů se zahraničními lektory.

Tomáš Juřička

Tom

Nyní Tom rozšiřuje povědomí o tangu, salse a dalších jeho oblíbených tancích v zahraniční.

Pár řádků o Tomovi:
Tom začínal před lety se společenským tancem a salsou. Argentinské Tango začal tančit v roce 2009 a má za sebou intenzivní semináře u našich i zahraničních lektorů, jako např. se Cyntií Fraga, Miguelem Sumaría a dalšími. Tom mimo jiné vyučuje tanec nevidomé, což kdo si zkusil, tak ví že to není žádná sranda.
Spoluzakládal taneční uskupenení tangueros.cz.

Andrzej Czepiel

 

 

 

 

Natalia Ternauciuc

Natalia

 

Nyní se s Natálií můžete setkat opět v její domovině ve městě Arad v Rumunsku.

S Natálií, naší kamarádkou s Rumunska se můžete setkat na našich seminářích, které pořádáme před páteční milongou na Skleněnce, asistovaných praktikách nebo "Tango experimentu".
Více informací o pátečních seminářích naleznete zde.

To je o našich lektorech zatím vše, snad mě neubijí za to, co jsem tu o nich napsal a pokud ano, tak pak se jich budete muset sami poptat jak to vlastně je.

 

 

 

Zasílání novinek

Chcete být informováni o tangovém dění v Brně, vyplňte svůj e-mail:


Poslední obrázky v galerii

Kurzy tangueros.czPlatát festivaluProgram festivalu argentinské kultury BRNO 201613567119_300125496992419_1100101781808835728_n.jpg

Kontakty

tel.: +420 777 567 446
kontaktní formulář

tangueros QRcode contact